Analityka biznesowa

Zarządzanie biznesem u progu XXI wieku ma nowe oblicze. Dotychczasowe modele są bardzo istotne, ale nowe rozwiązania technologiczne dają nowe możliwości rozwoju przedsiębiorstwom.Najważniejszym kryterium w biznesie jest klient i to do niego firmy się zmieniają ,wprowadzają nową ofertę, udzielają rabatów, zwiększają produktywność, itd. Można tak wiele rzeczy wymieniać, ale faktem jest że każdy skok technologiczny ma uzasadnienie do klienta. Firmy chcąc być konkurencyjne sięgają różnych metod, zakupują nowe maszyny, wdrażają nowe oprogramowanie dla przedsiębiorstw klasy ERP. Dzięki temu ograniczają koszty wytwarzania, zwiększają możliwości produkcyjne oraz elastycznie podchodzą do klienta.

Nową metodą rozwinięcia przedsiębiorstwa i jeszcze lepsze dostosowanie się potrzeb klienta jest analityka biznesowa. Zespół narzędzi pozwalający określić preferencje klienta. Na podstawie danych teraźniejszych, historycznych danego klienta, zachowań rynku, cen surowców, inflacji można określić preferencje klienta i dostosować najlepszą możliwa ofertę na rynku. Taki model biznesowy to przyszłość, pozwoli firmą lepiej obsłużyć klienta.

Zespół narzędzi typu Business Inteliegence w szerokim kontekście jest bardzo pozytywnie postrzegany przez wiele przedsiębiorstw. Firmy, które budujące swoje struktury i przyszłość firmy za pomocą systemów BI wyrastają ponad konkurencję, mają solidne podstawy do przetrwania kryzysu, posiadają dobry poziom płynności finansowej.

Obszary funkcjonowania BI to praktycznie działalność całego przedsiębiorstwa. Jednak nade często firmy decydują się na objęcie analizy kluczowych obszarów przedsiębiorstwa, takich jak:

  • łańcuch dostaw
  • zarządzanie relacjami z klientem
  • rozliczenia
  • planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Bardzo często w firmy decydują się także na wdrożenie programów odpowiedzialnych za śledzenie konkurencji. Ma to na celu stałe monitorowanie działań konkurencji, a tym samym nie dać się wyprzedzić i zaskoczyć na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *