Zaszyfrować i zarządzać

Razem z upowszechnieniem się urządzeń przenośnych, coraz większa ilość informacji firmowych jest składowana w ich pamięci masowej. Naturalna potrzebą jest więc ochrona przechowywanych danych, by uniemożliwić ich wyciek w przypadku utraty urządzenia.

Oprogramowanie szyfrujące całą zawartość telefonów i komputerów przenośnych jest standardem, ale nadal nie wszystkie przedsiębiorstwa z niego korzystają. W praktyce pojawia się problem związany z zarządzaniem narzędziami ochrony urządzeń mobilnych. Dział IT musi mieć pewność, że każdy z telefonów i tabletów wykorzystywanych w firmie ma uruchomiona opcję szyfrowania , że jest wyposażony we właściwe narzędzia oraz centralnie zarządzane założenia polityki bezpieczeństwa obejmują wszystkie urządzenia.

Zdalna kontrola zawartości urządzenia jest niezbędna, by móc usunąć treść w przypadku utraty telefonu. W ten sposób nawet po kradzieży urządzenia przedsiębiorstwo może zachować kontrolę nad przechowywanymi tam danymi. Dane przechowywane w telefonie czy tablecie nie muszą dotyczyć firmowych plików lub aplikacji. Jeśli w organizacji nie stosuje się dwuskładnikowego uwierzytelnienia dostępu do sieci VPN, kradzież hasła może umożliwić pozyskanie dostępu do firmowej sieci. Z kolei wykorzystywanie programowych tokenów przechowywanych w urządzeniu przenośnym może wiązać się z ryzykiem pozyskania dostępu do firmowych zasobów przez osoby nieuprawnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *