Najażniejsze kryteria wyboru systemu ERP

Aby firma zdecydowała się na wdrożenie oprogramowania systemu ERP musi mieć przejrzystą opłacalność. Nikt nie kupi drogiego oprogramowania komputerowego nie wiedząc co on tak naprawdę da jego firmie.
Jeżeli chodzi o wykorzystanie systemu ERP w dużych przedsiębiorstwach to sytuacja nie jest zał, większość z nich posiada mniej, lub bardziej zaawansowane zintegrowane systemy informatyczne. Bolącym faktem jest to, iż większość z tych programów to są zabytki. Przez wiele lat firmy dostosowały się do prostych systemów informatycznych wspomagające zarządzanie produkcją. Wadą ich jest brak możliwości rozwoju technologiczne, czy integracja z innymi systemami nowszej klasy.
Korzyści z wdrożenia oprogramowania ERP

Korzyści jakie zyskuje firma po wdrożeniu systemu ERP jest wiele, różnią się one w zależności od wymagań i celów stawianych przed etapem wdrożenia. Z pewnością oprogramowanie ERP będzie kluczem do ekspansji na inne rynki, lub okazją do poszerzenia swojej oferty, optymalizacją procesów biznesowych, co daje pewny komfort w całościowym zarządaniu firmą.

Dla innych będzie elementem do poprawienia rentowności i wydajności firmy. Oprogramowanie ERP oferuje głęboki wgląd w sytuacje firmy na poziomie operacyjnym i strategicznym.

Kierunek przy wyborze systemu ERP

Patrząc czysto teoretyczne to jest tych elementów wdrożenia bardzo wiele, można by wymieniać bez końca, jednak podstawowymi elementami przy wyborze systemu ERP to kierunek rozwoju firmy, szybkość wdrożenia, zyskowność. Jasne jest, że system ERP kosztuje i to wcale nie mało, jednak przygotowanie wdrożenia powinno być tak opracowane, aby w ostatecznym rozrachunku koszt systemu się zwrócił, jeśli firma tego nie osiągnie to daremne było kupowanie oprogramowania ERP.